sobota 25. prosince 2021

Duet pro jeden hlas, La fabrika (2021)

Představení vybírala Zuzana. Všechny jsme věděly, že téma hry není optimistické, ale když na jeviště Stivínová přijela na elektrickém vozíku, byly jsme jak opařené. Krásná Zuzana Stivínová jako houslová virtuozka nemocná roztroušenou sklerózou a Jan Novotný jako špičkový psychiatr, který léčí její duši. Můj oblíbený herec měl děsný sykavky, asi nový zuby. Postupný fyzický a psychický rozklad nemocné ženy, nechuť a nedostatek sily bojovat s nemocí mi jen připomněl, že bych se více měla zabývat možností eutanázie v ČR.

Představení jedna velká deprese. Já osobně nemůžu s autorem, panem Kempinským, souhlasit. Nemyslím si, že ke štěstí stačí parsek slunce na tváři. A už vůbec si nemyslím, že děti jsou pojistkou manželství, garancí toho, že muž ženu neopustí. Po skončení hry nám Zuzana všem koupila panáka. Dobrovolně.

P.S. Bloudičko, tentokrát nebudu hodnotit.

Zdroj: La fabrika


23 komentářů:

 1. To není rozhodně hra na Vánoční svátky.

  OdpovědětVymazat
 2. :DDDD. souhlasm s tebou, kolik já znám manželství, kdy druhé miminko mělo všechno spravit..... a nakonec zůstal jeden rodič s dvěma dětmi, nebo se z obou dětí spali nomádi mezi oběma "oběma rodiči". Smutné příběhy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Zahrado,
   Jan Novotný byl vyhlášený a velmi drahý psychiatr. za ty jeho řeči bych ho praštila. Takový sluníčkářský kecy.

   Vymazat
 3. opravuji staly, opět píšu z mobilu.

  OdpovědětVymazat
 4. Na Vánoce nic moc, ale panák se počítá :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře,
   ještě týden jsem si pití omlouvala tímhle představením :)

   Vymazat
 5. Ano, ano, počítá se od apretivu po digestiv😉

  OdpovědětVymazat
 6. Opravdu výběr na vánoce! Tedy on by asi vzhledem k mé předvánoční situaci s Bobím sice pasoval, ale zas takový masochista v trápení nejsem. Jana Novotného miluju pro jeho úžasný hlas. A kdyby se rozhodl pro plastiku horních víček, byl by i mnohem větší fešák.... panák byl skvělá volba!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Vendy,
   plastika by mu opravdu prospěla.
   V poslední době panákuju i bez depresívních představeních. -:D

   Vymazat
  2. Já tedy jedu ve víně, ale po Bobešově smrti jsem si u ťamana koupila flašku vodky a krabici pomerančovýho Relaxu a vyžahla jí za dva dny.... a nebyla jsem ani trochu zkárovaná. Zvláštní. Čekala jsem, že mě to umrtví a nic...

   Vymazat
  3. Já jsem v prosinci vypila tolik svařeného vína jako za celý život ne.
   Do toho i Bailey's a pivo.
   Smutek musí přebolet, nejde uchlastat.

   Vymazat
  4. To nejde, máš pravdu, ale spíš jsem myslela že padnu a nebudu vědět o světě a nebudu se muset ládovat se práškama na spaní. Jak jsem už čtrnáct dní doma, mám úplně převrácený režim, a tak ráno bych spala jak ďas a večer mám oči jak sůva.

   Vymazat
 7. Asi bych po takovém představení zvládla hravě i několik panáků. 😀

  OdpovědětVymazat
 8. Zuzanu Stivínovou mám ráda. Asi to bylo působivé i když depresivní představení a zřejmě si to i uvědomovala, když poručila všem panáka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Bev,
   nikdy, opravdu nikdy jsem v divadle neviděla tak depresívní hru.

   Vymazat
 9. po takovém zážitku bych provedla euthanasii asi sama sobě :-(, kdepak jakožto nenáročný divák dokážu strávit a pochopit jen dobré komedie. Navrhuju přejmenovat článek na Zuzančin vánoční masochismus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Helgo,
   a to ještě jako náhradník šel Prvorozený, ten mlčky z divadla odešel, ani panáka nechtěl.

   Vymazat
 10. Dana nám obstarala lístek na Hrdinové. Něco ponurého, podobně smutného. Vysloužilci, o které nikdo nemá zájem, chtějí nakonec odejít z Domova důchodců. Hráli Kostka, Vladyka a Satoranský. Jsou to páni herci. Kostka v 81 letech vystřihl tři opravdové kliky - klobouk dolů. Vladyka prováděl krkolomné kousky (62 let)a Satoranský v 82 letech také exceloval. Ale to depresivní téma. Já v divadle raději vidím zábavu, odpočinek, komedie. 🙂
  Hezký Nový rok!!! 🎉🍾🍷

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Mirijam,
   tohle vypadá jako zajímavé představení, mě už nemůže nic porazit, podívám se na lístky. Díky za tip.
   Ať se máme v tom novým roce hezky...!

   Vymazat
 11. Míšo, přestože je Zuzana Stivínová skvělá herečka, takovou depku bych si raději nechala ujít. Myslím, že kolem sebe máme problémů dost, a tak raději něco veselého. I když v prosinci jme byly s kamarádkou na představení Oskar a růžová paní (Polášek, Tomicová) oba herci výborní a občas i vtipné situace, ale přesto téma rakovina dítěte, to je síla nejen před vánočními svátky. Míšo, hezký nový rok a hodně zdraví přeje Eva 🍷

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evo,
   Tomicovou mám ráda, ale o Poláškovi si prostě myslím, že je špatný herec.
   Jsem se zařekla, že na něj už nepůjdu.
   Díky za hezké přání.
   I Tobě hodně zdraví do nového roku a snad se někdy sejdeme na kávu. Byla bych ráda. :)

   Vymazat

Bába v akci