čtvrtek 7. října 2021

Brzlík a sojkaMoje sousedka Naďa je pěkná prsatá blondýna s velkýma bílýma zubama a zářivým úsměvem. Její život se skládá z dvanáctiletek. To ji v práci sbalí nějaký chlap, odvede si ji do svého domečku, který mu ona pomůže dostavět nebo zútulnit, zušlechtí zahradu. Jenže po těch dvanácti letech se vztah nějak pokazí a Naděnka se vrátí do svého bytu na sídlišti. Je hrozně nešťastná, ale já se sobecky raduju. Mám spřízněnou duši na dosah a partačku na pití bublin.
 
Teď vdávala prvorozenou dceru, ukazovala mi svatební oznámení, na něm dva barevní ptáčci. Jako fanynka Krkonošských pohádek jsem sojku identifikovala okamžitě, ovšem u druhého ptáčka jsem tápala. Ani jsem nechtěla věřit, že takový hezký ptáček u nás poletuje. To je brzlík, řekla Naďa s převahou. Lahev bohemky byla skoro prázdná. Dobře, takže brhlík. Ujasnily jsme si, kdo sídlí v lese a kdo dutině hrudní. A proč brhlík a sojka? Protože dojemná písnička Pavla Dobeše moc hezky připomíná vztah její dcery a nastávajícího muže. 

Také oba strašně odlišní. Ona vystajlovaná obchodní zástupkyně farmaceutický firmy a on zhulený týpek s pivkem v ruce před barem v naší ulici. Oba ubrali, mají se rádi, a krásnou holčičku stihli už před svatbou.

https://www.youtube.com/watch?v=1i_313RDUe8Krabička na výslužku

12 komentářů:

 1. Ten velký ptáček mně připomíná spíš dlaska. Chodí jich u nás ke krmítku celá hejna, když se nasype slunečnice. Odhánějí ostatní ptáčky a bojí se jich i o mnoho větší kos. Tak at ten obřad dobře dopadne a pozor na myslivce! Aby to nedopadlo jako u studánky Sojsinky pod Starým Světlovem... Prozatím se loučím a zase někdy nakouknu.

  OdpovědětVymazat
 2. A jak tak koukám na hodinu přidání mého komentáře, není na zdejším blogu ani čas letní a ani čas zimní, asi nějaký alternativní. :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Sousedku s bublinama bych taky potřebovala. Ale mám jen sousedky který mají hubu nafouklou jak bublina a tváří se jako by jí měly plnou láku od okurek. Brzlík se dá po flašce Bohemky i tolerovat ;-). Tak doufejme, že dcera nebude následovat maminku a jestli, tak vydrží aspoň v těch dvanáctiletkách. Podle toho co píšeš jaké jsou to typy, no nevím. Já sama osobně bych své dceři po mých zkušenostech rozbila tlamu, kdyby mi přitáhla domů týpka od baru s láhví piva v ruce. V tom bych byla nekompromisní.

  OdpovědětVymazat
 4. Já u baru nikdy nevysedával a přesto jsem přišel o zub a druhý mám naštípnutý. Každá matka má jiné priority. Ale to jen tak na okraj.:-D Přišel jse si ještě dnes překontrolovat časové pásno. Když komentuju před půlnocí a píše to 14 hodin asi s tím internetem fakt nebude něco v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 5. To je vtipný, zrovna včera nám kolegyně v práci vyprávěla, že ji na CT zjistili, že má pořád funkční brzlík a že je teď vlastně takový věčný dítě, takže když bude dělat kraviny, nemáme jí to mít za zlý :D.

  Novomanželům všecičko nej!

  OdpovědětVymazat
 6. Brzlík versus brhlík mě pobavil. 😂🤣
  Třeba to těm dvěma naprosto odlišným typům vyjde a budou spolu šťastni. Záleží na vzájemné toleranci. Ať jim společná cesta životem vyjde.👍💓🍀

  OdpovědětVymazat
 7. Ať tedy brzlíci vzkvétají a ani je nenapadne podléhat involuci :-). Ať do sebe různé typy dobře zaklapnou a skvěle se doplňují.

  OdpovědětVymazat
 8. Moc hezké a originální oznámení. Mnoho štěstí přeji :)

  OdpovědětVymazat
 9. To my zase máme příbuzné, kterým říkají všichni "čížci", protože bydlí v obci Čížkov.

  OdpovědětVymazat
 10. Jedním slovem nádherné. Všechno. Potěšilo mě vyprávění a moc se mi líbí i oznámení a krabička na výslužky, je to jednoduché a originální. To už není žádné takové to Jdi s tím, kdo Tě má rád jako v mých časech. Naštěstí. :D

  OdpovědětVymazat
 11. To je fajn, že jste si se sousedkou tak pěkné sedly.Nemate to jednoduché sní jedna.Mlaf,m přeji, ať jim to vydrží.

  OdpovědětVymazat
 12. Míšo, to oznámení je super a rozprávění se spřátelenou duší mě pobavilo. Měj se krásně, zdravím 😛

  OdpovědětVymazat

Brzlík a sojka