neděle 31. května 2020

Jarní únava?

Pořád jsem hrozně unavená a nemyslím si, že je to jarní únava. Stáří to bude. Z práce jezdím úplně vyřízená a s vymetenou hlavou. Jsem ráda, že od metra trefím domů. Děsím se chvíle, kdy budu muset zavolat synkovi, aby si pro mě k výstupu přišel a odvedl mě. Budu si ovšem pamatovat jeho jméno? Měla bych si kluky do mobilu uložit jako Dítě 1 a Dítě 2. Mámu si snad pamatovat budu, v nejhorším zavolám jí. Ona je v daleko lepší kondici než já. A prý nemám mít náladu napíču, když poslouchám Hegerovou, konstatovalo Dítě 2. Myslím, že ona za moji rozladu určitě nemůže.

Druhorozený opustil bezpečí svého pokoje. Vydal své mladé tělo všanc koronaviru, aby mohl být s Lucinkou. Odvázal se natolik, že s ní jel domů, kde byl představen matce Lucce st. a bráchovi. Vrátil se velmi spokojený, dostal večeři. Tu má obvykle jen, když si ji vyrobí sám. Co jsi to za matku?! vykřikuje dotčeně. Ta tvoje, broučku. Všichni se mě ptají, kdy bude maturovat. Nevím, a když se zeptám, odpověď si stejně nepamatuju, takže si tady hned píšu ZÍTRA.

31 komentářů:

 1. Humor tě neopouští, i když padáš na držku. Nebo je to jen takové zoufalé postesnutí?
  Jestli musíš nosit roušku celý den v práci, tak není divu, že jsi unavená. Už by to měli spíš zakázat. Drží nás ve strachu a berou nám imunitu.

  OdpovědětVymazat
 2. [1]: Milá Marijko,
  roušku už v práci nenosím, a je to fajn, protože můžu mít zase na čumáku brýle a konečně vidím na počítač...
  Ono pracovat v roušce a gumových rukavicích je fakt náročný. Správně bychom se vzorky bez rukavic neměli pracovat.

  OdpovědětVymazat
 3. A může být i hůř. Jednou se ti může stát, že budeš volat: "Přijeď si pro mne, já nevím, kde jsem."
  Chce to víc odpočívat a dodržovat pitný režim.       

  OdpovědětVymazat
 4. [3]: Milý Pavle,
  s pitným režimem máš pravdu, koupila jsem si Ryze hořkou 12 Radegast, jdu si nalít...

  OdpovědětVymazat
 5. [4]:    Já bych také měla dodržovat... mám Pálavu, ale asi prý je pančovaná nebo vyráběná uměle doslazováním....nevadí dobrá je.

  OdpovědětVymazat
 6. Milá padesátko, můj synáček maturuje 16.června. Protože teď brigádničí v jednom skladu s manželem, tak mám zprávy z první ruky a prý se tam UČÍ . No, pravděpodobně mu začala docházet realita, kterou jsme mu slíbili, že pokud to neudělá a půjde znovu rok do školy, tak ho živit nebudeme. Vím, že někdo řekne, že na to má právní nárok, tak ať. Podle mě na to ale nemá nárok morální. Podporovat lajdáka nebudu, ani mě nehne. Naštěstí se odstěhoval se svojí Lucinkou do pronajatého bytu a náramně si pochvaluje. Tak si myslím, že by ho Lucinka hnala, kdyby nevydělával a nepomohl jí splácet nájem

  OdpovědětVymazat
 7. Jarní únava (rozuměj stáří) mě nějak drtí celý rok. Občas mám záchvaty kdy makám celej den, a ne zrovna nic lehkou práci a jsem v pohodě, a někdy práci jen tak šolichám a jsem totálně urvaná....

  OdpovědětVymazat
 8. [6]: Milá Simono,
  tak to si musíme navzájem držet palce u těch maturit...
  Naší Lucince je bohužel teprve sedmnáct, o společném bydlení zatím nemůže být řeč. Velká škoda. Můj synek chce (údajně) jít na ČVUT...

  OdpovědětVymazat
 9. [7]: Milá Vendy,
  mám strach, že už to lepší nebude...
  Chtělo by to nějaký pozitivní stimul. Ale čokoláda už nefunguje, ani Aperol...možná lajna koksu...

  OdpovědětVymazat
 10. A sakra, nový level? Vem sebou na příští výlet ...   

  OdpovědětVymazat
 11. Míšo, ta celková únava určitě nepramení ze stáří, ale z psychycké vyčerpanosti. Spočítej si, kvůli čemu všemu jsi se v poslední době trápila. Znám to podle seb, pokud jsem v psychické pohodě, skály lámu a to jsem o málo starší než ty.

  OdpovědětVymazat
 12. Promiň tu chybu v "psychyce", nějak rychle jsem to odpinkla, aniž jsem to stačila odkontrolovat.

  OdpovědětVymazat
 13. [12]: Milá Pavlo,
  máš pravdu, ve skrytu duše taky doufám, že ta staroba teprve přijde...
  Od konce listopadu se to na mě valí o překot: zápal plic, výpověď, pracák, nová práce, karanténa...
  A to nepočítám Propadlíka a starosti s ním, zaměstnavatel Prvorozeného skončil po karanténě v insolvenci, tj. dítě  bez práce a strašně smutný.
  A díky moc za podporu...

  OdpovědětVymazat
 14. Asi tě naštvu ale já bych tak ráda jezdila utahaná z práceZatím to vypadá že budu utahaná z PlayStationu co mi zprovoznil manžel, dostala jsem ho když mi bylo jedenáct a je pořád boží To jsem odbočila...je to na hovno když člověka takhle práce semele, protože dělá co nechce..to mě taky čeká..snad

  OdpovědětVymazat
 15. [15]: Milá Klávesničko,
  já Ti rozumím, kdybych byla bez práce, reagovala bych stejně...

  OdpovědětVymazat
 16. [3]: “Príď si pre mňa a neviem kde som” volával môj ex-priateľ maminke keď sa opil, lebo ja som už na tie jeho večné excesy nemala náladu. Tá si otvorila Google maps a snažila sa ho navigovať. Dostala totiž len indíciu, že sú tam koľajnice

  OdpovědětVymazat
 17. [17]: Milá Simono,
  varianta, že bych si vyzvedávala kluky, mě vůbec nenapadla...
  Prvorozený měl takové bouřlivé období, ale vždycky nějak domů dojel, i když tu už nebydlel. Jednou ho přivezla sanitka se zlomeným nosem. Tenkrát jsem mu návraty domů zakázala.

  OdpovědětVymazat
 18. Horší je, když je někdo bez energie celé dny a je pořád unavený...

  OdpovědětVymazat
 19. [15]:O tom co dokáže člověku s psychikou dělat práce kterou nesnáší bych mohla taky něco vyprávět. Hlavně o kolektivech závistivých udrbaných ženských s IQ bublajícího bláta....

  OdpovědětVymazat
 20. [19]: Milá Joino,
  tak to mám taky...

  OdpovědětVymazat
 21. Já jsem si uložila hodinovýho manžela do telefonu jako "manžela", už jsem mu jednou volala, jak dopadl Otyl u doktora a jednou kvůli tomu, ať cestou z práce koupí rohlíky :) Už jenom čekám, až mě srazí auto, a záchranka to bude volat jemu místo egopedovi :)Druhorozený ať se kouká u maturity pochlapit. Držím palce ale hlavně tobě, ať už máš od toho konečně klid :)

  OdpovědětVymazat
 22. [22]: Milá Bloudičko,
  ale jsi frajerka, žes ho ještě nepřejmenovala...
  Pevně doufám, že Druhorozený dnes nezaspal, je zvyklý vstávat až odpoledne a já nemám čas ani chuť se už angažovat.

  OdpovědětVymazat
 23. Ohledně hovorů. Se ségrou máme hodně podobné hlasy, mamka nás v telefonu nepozná
  Snad se mu dnešní test povedl. Poslech mi přišel dost těžký..

  OdpovědětVymazat
 24. Pade, tak to jsem asi taky stará. Přijdu domů, zahučím do gauče a hodinu se nemůžu pohnout. Ještě musím naučit Matěje uvařit mi kafe a bude to dokonalý.Ať mu (a taky tobě) to s tou maturitou klapne.

  OdpovědětVymazat
 25. [24]: Milá Lenko,
  díky za podporu, zatím se cítí jako mistr světa, tak uvidíme po ústních...

  OdpovědětVymazat
 26. [25]: Milá Janinko,
  díky moc za podporu. Právě jsem dokončila didaktický test z čj. Opět jsem si potvrdila, že neumím psát čárky a nerozumím poezii...

  OdpovědětVymazat
 27. Ani neviem ako ti zdvihnúť náladu, škoda, že tu už nemáme Glosátora... tam sme si aspoň zašpásovali a na chvíľu zahnali chmáry. Takto nás nechať na holičkách!
  Držím palce, aby nebolo horšie a nech to naberá len lepší smer...

  OdpovědětVymazat
 28. [28]: Milá Fidorko,
  po Glosátorovi se mi taky stýská, ale mailovat si nechtěl... Tam, kam píše, se mi nelíbí. Takže nic.
  Díky za podporu, snad bude zase dobře.

  OdpovědětVymazat
 29. Píšete, že syn chce jít na ČVUT?
  Podle mne je to jen pokus, jak si o rok či dva prodloužit nicnedělání na váš úkor.
  Protože z fakulty ho vyhodí po prvním semestru (matika je vždy proseje), ale vy se to nedovíte (GDPR a taky už nemají papírový index, kam byste se teoreticky mohla kouknout) a on vás může klamat třebas až do bakaláře...
  Žeňte ho do práce. A´T vám z platu přispívá na domácnost a nájem, ať konečně dospěje!
  Vy do práce chodíte, i když vás to zmáhá, je mi až líto, když tak čtu vaše povzdechy ...  snažíte se, děláte, co můžete. On musí taky začít.

  OdpovědětVymazat
 30. [30]: Milá Aleno,
  máte pravdu, v poslední době tady strašně fňukám. Polepším se.
  A ano, synek opravdu nechce pracovat, resp nemá vůbec představu, co by chtěl/mohl dělat. Ale to je jeho problém, už se mi ho živit opravdu nechce, bude muset dospět.

  OdpovědětVymazat

Výlet do Štěchovic