pátek 21. dubna 2023

Blázinec nanečisto

Stalo se to nejhorší, co mě v práci může potkat, recepční Kačka zůstala doma s nemocnou holčičkou. Jsem její zástup a málem jsem se zhroutila hned první den. Na recepci neustále někdo zvoní, většinou řidiči, co přivezli nějaký materiál do laboratoří nebo zákazníci. Běžím otevřít dveře, abych zjistila, kdo přijel a pak běžím zase zpátky, abych z dalších dveří vyjela ven s vozejkem. Samozřejmě prší. Řidič nasází na vozejk deset velkých krabic, a je hodný, vytlačí ho zpátky dovnitř. Dodáky orazítkuju, zapíšu do knihy, okopíruju a i s vozejkem předám laboratoři. Mají velkou radost. 

Zvoní pán na servis přístrojů. Snažím se soustředit na svoji práci, ale jak jsem pod tlakem, dělám chyby a pak je pracně opravuju. Píšou mi ze subdodavatelské laboratoře z Německa, že jsem jim neposlala med. Mají objednávku bez vzorku. Med mám v záloze, musím kousek odlít do vzorkovnice, nalepit štítek, znovu vytisknout objednávku. Hrozný zdržení. Zvoní telefon, zákazník chce dříve výsledky obsahu vápníku. Řeknu mu, že na chemii se se vším dlouho crcají, ale že se zeptám a napíšu. Zvoní kurýr s léky pro vedoucího laboratoří. Dostal dvě koruny dýško.
 
Konečně přijede náš řidič a vyloží moje vzorky jednoho řetězce. Asi sedm banánových krabic plných různých potravin a drogerie. Zase někdo zvoní. Zákazník přinesl lísku brambor a objednávkový protokol, kde bylo napsáno jen BRAMBORY HORNÍ POLE. Kolonky, kde se vyplňují požadované analýzy samozřejmě prázdné. Prý je jen posel, bránil se, když se mi moje nasranost promítla do obličeje. Znovu někdo zvoní. Tentokrát zákazník se vzorky a vzorně vyplněným protokolem. Bramboráři jsem řekla, že zavolám do družstva a vyřeším. Paní, která ví, tam nebyla. Paní, se kterou jsem mluvila, chtěla vědět, jak vypadal posel. Jenže jak se mi tam sešli ti chlapci dva, zapomněla jsem, který byl který.

Zvoní paní z České pošty s doporučeným dopisem pro jednatele. Odnáším do prvního patra. Celý dopoledne se snažím poslat zákaznici výsledkový protokol v angličtině, původně ho chtěla jen v češtině. Pořád v programu zapomínám někde něco přidat, zavřít, otevřít nebo přiložit. Protokol se mi pořád ukazuje bez vyhodnocení. Můj mozek se schoulil v rohu lebky a odmítá spolupracovat. Chce se mi brečet. Zvoní pán, který přišel za vedoucím laboratoří.

Napsala jsem mail na chemii, kdy bude vápník. Šla jsem si fotit a štítkovat svůj řetězec. Každý vzorek se musí zadokumentovat s patřičným čárovým kódem. Kuřata, jogurty, sýry, šunky, prací gely, mýdla. Zvedám těžký bedny. Pak jdu zaregistrované vzorky rozdělit do laboratoří. V chlaďáku jsou 3 stupně. Musím zabalit ty, co jedou do světa, a protože mám i mražené, balím se suchým ledem. Nesnáším suchý led. Soustředím se, aby mi zase něco nechybělo. Objednám DHL a mám nervy, že přijede, než stihnu všechno zabalit. Přijel před posledním balíkem. V tom fofru jsem zapomněla přibalit objednávku. Příjemná změna, vzorky bez objednávky. 

Volá vrchní bramborář, je dotčený, prý poslal protokol vyplněný. Odpovídám, že brambory poznám úplně spolehlivě a víc tam nebylo. Upřesní tedy analýzy pesticidů, já zapíšu do objednávky a jemu pošlu mail, aby dohodnuté ještě potvrdil. V programu stornuju vzorky z řetězce, které nepřišly. Zvoní telefon. Pán z vrátnice se ptá jestli u nás pracuje Matleó Matlejev, nebo tak nějak. Nepracuje. 

Když odcházím domů, mám pocit, že jsem slezla z řetízkového kolotoče. Večer mě jeden hezký muž pozval na rande. Pračka mě nepustila ven. Když pere, stojím u ní a utírám vodu, kterou naprosto nepředvídatelně vypouští nějakým tajným otvorem.

 

10 komentářů:

 1. No jo, na chemii se svádí kdeco :-). Je to samozřejmě náročné, ale Matleó Matlejev mě rozesmál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře,
   Ty máš vždycky skvělý komentáře, díky moc...!!!

   Vymazat
 2. Míšo, to byl výživný den, nebo taky "den blbec". Občas se to sejde. Příště tabulku čokolády a obalovat si průběžně nervy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alenko,
   my jíme furt něco, hodně si pečeme, hodně čokolády i oříšků, ale někdy ani tohle už nefunguje!

   Vymazat
 3. Úplně ti rozumím a soucítím s tebou. V bývalém zaměstnání jsem to měla podobně, jen k tomu záskoku na recepci jsem musela ještě dělat svou práci plus dalších pět pracovních pozic, které mi přidělili :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Janinko,
   je nás v týmu pět, dvě báby, dvě holčiny a chlapec, všichni toho máme moc.
   Je to vážně na palici, budím se v půl třetí ráno a přemýšlím, co jsem udělala špatně, zapomněla...:(

   Vymazat
 4. Musím teda uznat, Míšo, že si vážím svojí práce... Kolegové až na pár výjimek ujdou, ostatní personál je zlatý, od sester až po uklízečky. Často je v práci legrace, i když kolem sebe na chodbě, často pod tlakem času, jen proletíme. S pacientama dost často taky sranda... Ale tak léta před tím to taky tak nebylo, musela jsem se k téhle pohodě přestěhovat...
  Ale taky to není vždy růžový. Např. teď byly tak hnusný 4 týdny, protože nás bylo tak málo (i Dr. bývají nemocní), že jsem už padala na hu. ústa z přemíry práce a myslela jsem, že už to nedám a budu muset sama na neschopenku... Ještě teď se z toho oklepávám. Jeden pacient odejde a druhý hned leze do dveří, mezi tím diktáty, pořád bez přestávky se soustředit je neúnosný... A já mám jen 1 přestávku 30 minut od 9:30, pokud mi jí nějaký pacient nezkrátí. Mnohdy nebyl ani pořádně čas si dojít na WC... Ale právě ty skvělý lidi okolo, to moc pomáhá...
  Dneska mám službu, tak snad bude v noci klid. A ze 4 příjmů zbyly jen 2! To jsem si oddychla! :-)
  Přeju hezký víkend! :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Dorinko,
   já mám svoji práci taky ráda, jen jí je moc a na vošklivým místě Prahy.

   Vymazat
 5. Míšo, tak to klobouk dolů. Řekla bych, že i ten řetízkáč bude proti tvému pracovnímu dni sranda. Ještě, že je to jen na záskok, frmol tam teda máte ukázkový. Zdravím 😉😊

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Evko,
   teď se recepční Kačenka rozhodla, že si najde nějakou lépe placenou práci, asi nás čeká peklo...!!!

   Vymazat

Bába v akci