pátek 11. srpna 2017

Výlet do Teplic nad Metují II

Letos jsem se rozhodla pro víkend mimo festival, abych měla Soňu jenom pro sebe. Oproti loňskému roku přidaly České dráhy nový spoj, rychlík z Prahy do Teplic, pěkně bez přestupů. Ve vlaku sice nebyla wifina, ale z reproduktoru hezky vítaly nové cestující a hlásily všechny příští stanice, i na elektronické informační tabuli se zastávky pěkně míhaly. Pravda, z Hradce Králové jsme vyrazili stejný směrem jako přijeli, ale to se na nádražích někdy stává, byla jsem klidná. Slečna nově přistoupivší říkala do telefonu, v kolik hodin bude v Nymburku. Tam už jsme byli. Ty vole, říkám si v duchu, jede na opačnou stranu. Z reproduktoru se ozvalo Příští stanice Chlumec nad Cidlinou. Ty vole, říkám si nahlas, JÁ jedu na opačnou stranu, protože v Chlumci jsme byli před chvilkou. Udělalo se mi úplně na omdlení, taky už nejsem žádný děvče v rozpuku, že. Hystericky jsem se vrhla na průvodčího, který s námi jel teprve od Hradce, že jedu, kurva, zase do Prahy. Děti mě zbaví svéprávnosti.

Připadala jsem si jak největší blbka na světě (a že je svět velkej). Naštěstí jsem nebyla sama, přidali se další čtyři zoufalci, kteří nechtěně jeli zpátky, jeden neměl k ráně daleko. Průvodčí nám vysvětlil, že do Teplic jedou jen některé vagóny a my seděli v tom špatném, což nám ovšem nikdo neřekl, z reproduktoru nehlásil, na tabuli neběželo. Průvodčí nám rozdal lístky s třicetikorunovým odškodněním (prcám na odškodnění!), pozdržel vlak v Chlumci, my do něho všichni naskákali a jeli zase zpět do Hradce. Při kontrole jízdenek nám nesympatická blondýna řekla jen znechuceně Jó, vy ste ty přejetý. Měla jsem neodolatelnou chuť jí plácnout. V Hradci přestup na další vlak a pak ještě jeden. Přijela jsem s hodinovým zpožděním, unavená, vynervovaná. Soňa mi řekla, že je to ještě dobrý, čekala mě o půlnoci. České dráhy, státní podnik, je stejná banda jako Česká pošta, státní podnik. Oběma je lepší se vyhýbat.

Počasí bylo letně nádherné, Soňa skvěle vaří, udělaly jsme dva výlety, jeden jen tak a druhý do Broumova. Nevěděla jsem, že v broumovském klášteře je druhá nejlepší kopie Turínského plátna z roku 1651. Sice jsem měla pocit, že na plátně obrysy člověka moc nevidím, stála jsem daleko a také se plátno neustálým osvětlení poškozuje. Jak jsem lakomá, plátno bych schovala a ukazovala jenom o velikonočních a vánočních svátcích.


Broumovský klášter

Poprvé v životě mi chutnalo desetistupňové pivo, Bernard. I čas na válení se u bazénu byl a lahve od sektu jsem raději nepočítala. Zpátky jel vlak v pondělí ve 4:34 hodin a Sonin hodný Druhorozený vstal se mnou ve čtyři a odvezl mě na nádraží. Cestou do Prahy jsem nespala, obezřetně jsem si hlídala, abych zase z Hradce nejela zpátky k Soně. Naštěstí ne. Z nádraží jsem s kufrem, ve kterém uvolněné místo po bohemkách zaplnil proviant (rybíz, cuketa, okurky a rajčata), šla rovnou do práce.


Janovice

38 komentářů:

 1. Úplně vám rozumím s tím vlakem. Já jsem totální orientační antitalent a mám pořád hrůzu, že jedu špatně a přijdu někam pozdě 😂

  OdpovědětVymazat
 2. [1]: Milá Simono,
  Vy jste rychlá jako vítr...
  Ano, a teď si představte tu hrůzu, která mě obestřela...!

  OdpovědětVymazat
 3. Zdravím Přejetou, proto tak nerada jezdím českými vlaky. Vždy se dívám na cedule - a pro jistotu se ptám jednoho až dvou lidí ve vlaku - nebo průvodčího (je-li k dispozici). U ČD se člověk může spolehnout na jedinou věc: že na vlaky (a jejich značení) se nikdy nelze spoléhat!

  OdpovědětVymazat
 4. [3]: Milá Rejpalko,
  musím uznat, že máš pravdu... Průvodčí mi ve vlaku prodal jízdenku z Náchoda do Teplic, protože byla v nějaké akci, tak jsem si ji dokupovala ve vlaku. Dobře tedy věděl, kam jedu. Nic neřekl, v Hradci vystoupil, aby nedostal do držky a málem to odskákal ten hezoun, co bral šichtu po něm...

  OdpovědětVymazat
 5. [4]: No to nemyslíš vážně, že to věděl! Ale zas třeba byl na konci směny taky už "přejetej" - a tím pádem nechal přejet i vás.

  OdpovědětVymazat
 6. [5]: Vážně. Holka, to nevymyslíš...to by Tě v životě nenapadlo...!

  OdpovědětVymazat
 7. [7]: No, taky jsem byla akčně rozzuřená... úplná akční hrdinka.

  OdpovědětVymazat
 8. V Teplicích jsme taky letos byli s Kladeňáčkem na dovolené a ty vlaky byly fakt šíleně zorganizované. Největší sranda, když ze stejného nástupiště i koleje jely vlaky do Turnova i Trutnova. To nám nezbývalo než se modlit, že jedeme do toho správného města.
  Ale příroda je tam nádherná a Broumovský klášter jsme nestihli, tak snad se tam brzo stihnu podívat znova

  OdpovědětVymazat
 9. Do prkna, jakej vyplněnej součet je nesprávnej??

  OdpovědětVymazat
 10. Pamatuju, jak jsem takhle jela z Rumburka do Rumburka
  Teda, já chtěla domů, ale nějak to neklaplo
  Ale tenkrát za to mohl táta, to on naskočil do špatného vlaku a mě vzal sebou

  OdpovědětVymazat
 11. [9]: Milá Vílo,
  tím (TurnovxTrutnov) se jenom potvrzuje ČD zvrácený smysl pro humor...
  Klášter v Broumově (nic jiného tam není) je vážně moc pěkný, škoda.

  OdpovědětVymazat
 12. [10]:,[11]: Milá Baruško,
  já seděla v dobrém vlaku, ale ve špatném vagónu. Jako táta se občas splete každý, taky jsem kdysi se Zuzanou a malýma dětma jela obráceně  z výletu. Průvodčí nám suše řekl, že aspoň jednoho chlapa jsme měly vzít s sebou...
  Vyplněnej součet to po mně taky občas chce.

  OdpovědětVymazat
 13. Pořád mi to ale přijde zábavnější a příjemnější než dovolená s EX

  OdpovědětVymazat
 14. [14]: Milá Blondýnko,
  Ex chtěl jet na Rusalku, ale nechtěl jet sám s Druhorozeným, tak to celé vzniklo, nechala jsem se ukecat... Neboj, příští rok jedu bez něj.
  Víkend u Soni byl opravdu za odměnu...!

  OdpovědětVymazat
 15. Přes všechny zažité útrapy a ústrky ČD to byla zřejmě pohádka, kdy se nakonec vše v dobré obrátí. Navíc, ono si zacestovat u nás ve vlaku je docela adrenalinový zážitek, ať už kvůli tomu, kam vlaky jedou případně nejedou občas taktéž stojí, tak i kvůli lidem. Člověk občas pozná týpky, se kterými by se normálně vůbec asi nepotkal. ČD mi připadají něco jako Alenka v říši divů v kombinaci s Tankovým praporem.

  OdpovědětVymazat
 16. [16]: Milý Glosátore,
  Soňa se o mě starala jako o vlastní, zase se mi nechtělo domů... vláčky na chvilku vynechám, abych zase nabrala odvahu někam vyrazit...

  OdpovědětVymazat
 17. Cestování s drahama by bylo na tragikomický román o tisíci stranách   taky jsem zažila své...proto pokud mohu jezdit Regiodjetem jezdím jinak ČD je schopno prodat v couráku jízdenku do první třídy...a průvodčí jsou poslední dobou nějaký nevrlí a zlomyslný, ale jsou to jenom lidi...něco doma...něco v práci...nedostatek opočinku a je to v háječku zeleném...

  OdpovědětVymazat
 18. [18]: Milá Lady,
  cestování s ČD je prostě adrenalinový sport, na který bohužel už nemám koule... Jela jsem s Regiojet i Leo, to byl úplně jiný level..!

  OdpovědětVymazat
 19. Jak jako že nejsi v rozpuku? Já žádnou rozpučenější ženu snad ani neznám :)

  OdpovědětVymazat
 20. [20]: Bloudičko zlatá,
  jsi dobrá lichotnice. V tu chvíli jsem si připadala velmi, ale velmi senilně...

  OdpovědětVymazat
 21. U prvních dvou odstavců jsem se několikrát rozchechtala nahlas Perfektní článek!

  OdpovědětVymazat
 22. [22]: Milá Alfirin,
  to mě moc těší, když si samozřejmě odmyslím, že JÁ jsem byla na pláč...

  OdpovědětVymazat
 23. V Broumovském klášteře jsem už byla a bylo to tam prostě skvělé.
  Plátno si už ani nepamatuji.

  OdpovědětVymazat
 24. [24]: Milá Joino,
  já si ještě pamatuju stehenní kost sv. Prokopa v relikviáři kostela sv. Vojtěcha, hned u kláštera, protože Druhorozený je Prokop...šla jsem si ji prohlédnout...

  OdpovědětVymazat
 25. A já hloupá stále nudně jezdím autem O co všechno přicházím!

  OdpovědětVymazat
 26. [26]: Jó, holka,
  o hodně přicházíš, úplný bungee jumping...

  OdpovědětVymazat
 27. Začátek výletu se moc nedařil, ale pak se všechno v dobré obrátilo Vidím o co přicházím, když jezdíme většinou autem, a to bych vlakem jezdila ráda. Naposledy jsme byli vlakem v Bratislavě a předtím snad někdy před dvaceti lety. Cestování vlakem se mi zdá pohodlné, prostě nasedneš a jedeš. Teda, pokud jedeš tím správným směrem Chalupa v Janovicích je bomba, fakt nádhera   

  OdpovědětVymazat
 28. [28]: Milá Evo,
  cestování s ČD je opravdu pro dobrodružné povahy...
  Chalupa se mi taky moc líbila, bohužel jsem se neptala, zda ji nemá nějaký volně ložený muž...

  OdpovědětVymazat
 29. Moc hezké fotky, moc se mi líbí ta poslední fotografie. Byl to zajímavý výlet.

  OdpovědětVymazat
 30. [30]: Milý Saure,
  shoda, akorát jsem byla u Tebe...

  OdpovědětVymazat
 31. Jedno Ti řeknu: máš zážitky, které Ti nikdo nevezme!

  OdpovědětVymazat
 32. [32]: Milá Lotty,
  kolikrát ani nechci... i když jsem věděla hned, že budu mit článek.

  OdpovědětVymazat
 33. Pěkné ^^ Já tam jezdím každý rok za babičkou (do Broumova) a musím říct, že už jsem snad viděla všechny skály ze všech stran a ten domek z poslední fotky je mi taky povědomý
  Letos jsme učinili objev, v klášterní zahradě mají minimálně 3 ovečky :)

  OdpovědětVymazat
 34. [34]: Milá Elizabeth,
  je tam fakt nááádherně, pro mě ovšem daleko a složito...
  V klášterní zahradě jsem se Soňou byly taky, ale ovce nebyly...prý byly zahrady velmi zdevastované a teď se dávají do pořádku. V klášteře nás provázel moc sympatický chlapec..!

  OdpovědětVymazat
 35. [35]: Tak to nevím, my tam byli na začátku července.. Chudáci zahrady. My byli na prohlídce už dávno, teď chodíme jenom do zahrady :)

  OdpovědětVymazat
 36. ...Českých drah se musím zastát...z morální povinnosti.Jsem dřívější výpravčí vlaků a tak jako odškodné vás pozývám k nám.Přijďte se povozit slezskými vlaky.Tam vám průvodčí při první revizi jízdenek s úsměvem řekné...paní do Teplic jedou první dva vagony,v Hradci si nezapomeňte přestoupit.Přeji pěknou cestu.Nu,ale co chcete po hradeckém votrokovi...že.
  jo?Ve Slezsku vás fakt nikdo nepřejede...(ani rukou po zadečku)

  OdpovědětVymazat
 37. [37]:  Ááá, tak jsem si ten komentář našla... Díky moc, takový vtipný, byla by škoda ho tu nemít..!

  OdpovědětVymazat

O koberci