neděle 24. března 2019

Výlet do Roztok nad Vltavou

Musím být na tu Zuzanu hodnější, a pořád jí nepředhazovat, jak mě v červnu před dvěma roky odtáhla hladovou z milionářské svatby. A první jídlo bylo až v půl čtvrté v hospodě s velmi nepříjemnýma holčinama, ale se skvělou tlačenkou. To byl původně výlet na Křivoklát se zastávkou na svatbě syna naší kamarádky. Já před rautem odejít nechtěla. Ono pár svatebních koláčků a pár panáků hlad především vyrobí. Taky bylo strašný vedro a Křivoklát se vůbec nepřibližoval, až jsem v jedný vesnici řekla, že na hrad prcám a jestli tady mají nádraží, jedu domů. Měli. Možná proto jsem neudělala z výletu ani zápis, ale na odpolední koupání v Berounce vzpomínám nadšeně pořád. Plavky jsme neměly, tak jsme srdnatě vlezly do vody nahaté, že byla všude kolem spousta lidí nám ani nevadilo. Opilí vodáci na nás volali Hele víly! Když připluli blíž, jen zklamaně konstatovali Ale starý! Jsem zdatná plavkyně a Berounka byla mělká, neměla jsem tedy problém zvednout ruku v neslušném gestu.

Jsem takový vyčítací typ, proto jsem taky dvakrát rozvedená, musím si Zuzanu opravdu hýčkat, protože včerejší výlet byl fakt bombový. Ona vymyslí trasu, stáhne mapu, bere v potaz, že chci jet vlakem, řekne mi, kde a v kolik mám čekat. O nic se nemusím starat. Nejdříve se sice jelo busem do Přední Kopaniny, ale cesta odtud byla krásná. První zastávka v Kopanském mlýně a dva Aperoly u stolku na břehu rybníku.Sluníčko hřálo a zatím klid, v této pohodě jsme došly až do Únětic. Tam bylo pravý turistický peklo. Námi vybraná hospůdka byla narvaná k prasknutí, chtěly jsme vzít zavděk Únětickým pivovarem, ale tam to vypadlo stejně. Strašně lidí, cyklistů, psů, parchantů. Čůrat se nám chtělo, trošku diskomfort. Cesta do Roztok vypadala stejně, jako by se všichni z Únětic rozhodli jít do Roztok a naopak. I když tolik lidí tam snad ani žít nemůže. Minuly jsem zchátralou restauraci Maxmiliánku. To mi vždycky přijde strašně líto, když vidím takový zmar.Na začátku Roztok, v Tichém údolí je naštěstí velmi příjemná hospůdka, Zuzana si pamatovala, že nás předloni nechtěli pustit dovnitř se psem, tenkrát byla dost zima, zpruzeně jsme si daly panáka na zahrádce. Letos pivo, utopenec a jehněčí klobásky. Celá trasa byla pro rovině, do Roztok jsme těch 12 kilometrů ušly úplně jako nic, tak jsem se vyškrábaly i nahoru na náměstí, že si dáme něco sladkého v cukrárně. Dva panáky Baileys. Predávame len celú flašu. Dobře. Druhá šance, dva panáky Mistra Jägera. Tiež len celú flašu. Tak nic, nasraně jsem oddusala, úplně jsem zapomněla, že Zuzka chtěla i zmrzlinu. Dva Slováci v Café Rio, vedle Albert, už vidím ty místní jak si kupují předražený chlast u nich. Přesunuly jsme se plynule do Café-Bar Eiffel. Tam už žádný problém nebyl, jen nechápu, co pudí podnikatele z maloměsta dávat rádoby světová jména svým podnikům. Poseděly jsme na zahrádce, pak se už jen svalily zpátky dolů na nádraží.

36 komentářů:

 1. V Roztokách jsem svého času měla švagrovou, občas jsme za nima jezdili. Nejdřív se s paneláku odstěhovali do vily ke tchýni, pak se rozvedla a skončila v Břevnově u matky, a v Tichým údolí si koupil její ex barák a dal ho do kupy a byli jsme se tam za ním taky podívat. Jinak znám Roztoky i z vody, jezdili jsme tam kdysi takový závod.

  OdpovědětVymazat
 2. Milá Vendy,
  byl to opravdu povedený výlet, bylo nádherně, jen lidí jak na Václaváku a cyklistů jak při Závodu Míru...

  OdpovědětVymazat
 3. Občas do Roztok zavítám, hlavně na zámek, když je tam nějaká výstava.

  OdpovědětVymazat
 4. Hele, ty vílo, až ti normálně ten výlet závidím, protože včera bylo neuvěřitelný počasí i u nás .

  OdpovědětVymazat
 5. Zdravím, taky jezdívám do Roztok do tvrze - na výstavy. Podívat se, ne se sama vystavovat!
  pa Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 6. Včera snad vyrazili ven všichni, kdo mají nohy alespoň trochu v pořádku, takže se ani nedivím obloženým hospodám Výlet jste si určitě užily i tak   

  OdpovědětVymazat
 7. [3]: Milá Alenko,
  na zámku jsme už taky párkrát na výstavě byly. Výstavy jsou zajímavé i pro Pražáky.

  OdpovědětVymazat
 8. [5]: Milá Janinko,
  ale těch lidí, těch lidí...

  OdpovědětVymazat
 9. [4]: Milá Jiřino,
  výstavy v Roztokách jsou vyhlášené, neba mají každopádně dobré promo...

  OdpovědětVymazat
 10. [6]: Milá Evo,
  včera to byl vážně masakr, až jsme si říkaly, že je lepší, když je hnusně...

  OdpovědětVymazat
 11. [9]:Prvně jsem v té oblasti byla kdysi na Levém Hradci, to jsem ještě bydlela ve Šluknovském výběžku. Ale teď, co bydlíme v N., to máme kousek, tak pokud je zajímavá výstava, šup tam. Třeba před časem výstava hraček, byla jsem s vnučkou. Nebo vánoční ozdoby, a tak.
  Jiřina z N.

  OdpovědětVymazat
 12. [11]: Kdysi dávno jsem tam byla s dětma na výstavě LEGA...

  OdpovědětVymazat
 13. Tam jezdím často na zámku bývají dobře vystavy.. Unetický pivovar také dobrý byl jsem tam na slavnostech... Na potoce u Roztok pěkně vodopady

  OdpovědětVymazat
 14. [13]: Milý Jane,
  tam to opravdu žije...

  OdpovědětVymazat
 15. Se slovem parchant se vnoučat nedočkáš a zbydou ti jen ty světové putyky   
  Zvykej si na uřvané dětičky, protože až budeš jezdit s kočárkem, chlastat nebudeš moct, ani na tajnačku   

  OdpovědětVymazat
 16. [15]: Milá Blondýnko,
  naše vnoučata (moje a Zuzany) žádní parchanti nebudu...

  OdpovědětVymazat
 17. Máš recht, dobré přátele si musíš hýčkat. Pár jich mám, také si je hýčkám.

  OdpovědětVymazat
 18. [17]: Milá Pavlo,
  byla jsem hodná, protože jinak bych seděla doma na zadku...

  OdpovědětVymazat
 19. Také mě vždy dostane když vidím chátrat nějakou budovu. Nevím proč ale vždy si představuji jaké to muselo být hezké místo v časech minulých

  OdpovědětVymazat
 20. [19]: Milá Zlatko,
  vygůglila jsem si, že to byla nádherná prosperující restaurace a vedle hotel.
  Tohle je stažená stará fotka, teď je stav ještě horší. Chtějí tam snad postavit bytové domy.

  OdpovědětVymazat
 21. To byl dobrý výlet... alespoň takto podle popisu Docela mě to pobavilo

  OdpovědětVymazat
 22. [21]: Milá Lil,
  bylo opravdu nádherně, známe se třicet let, baví nás být spolu...

  OdpovědětVymazat
 23. Taky mám ráda takové podobné výlety. Projít se, poznat krásy naší země a občas si dát na nervy "něco dobrého".

  OdpovědětVymazat
 24. [23]: Milá Angeliko,
  fakt jsme chodily a říkaly, máme to tady hezký...

  OdpovědětVymazat
 25. jak se na jaře ukáže trochu více sluníčka a rtuť teploměru vyleze o pár stupínků výš, musí ven všichni. A pak je i v lese narváno, nařváno.....Cyklostezky přecpané, prostě žádný klid v přírodě.
  Každý výlet by měla jistit příjemná hospůdka a tak je v ní také narváno. Divím se, že Slováci nerozlévali alkohol. To jsem ještě nikde nezažila. Tvrdý alkohol se nezkazí, kdyby ho hned ten den nevypili.
  Výletům zdar.

  OdpovědětVymazat
 26. [25]: Milá Marijko,
  už plánujeme výlet na sobotu, má být zase hezky, jen se bojím těch lidí... Chceme výlet zakončit tady:
  http://www.rybi-restaurace.cz/
  Byly jsme tam už předloni, náhodou jsme šly okolo. Daly jsme si pstruha a pak panáka v lehátku na břehu řeky, a ta slečna byla tak úžasná, že toho druhýho nám tam přinesla...

  OdpovědětVymazat
 27. [26]: Vily tam byly taky, milý Pavle...

  OdpovědětVymazat
 28. Berounka je ráj vodáků a těch restaurací kolem řeky je určitě hodně. Tahle tedy nabízí opravdu lahldky. Tak ať se výlet pohdaří, přeji krásné počasí.

  OdpovědětVymazat
 29. Nejlepší jsou Roztoky od Schodiště.

  OdpovědětVymazat
 30. [30]: Milá Kačenko,
  já jsem si Schodiště u Tebe pouštěla, ale kloním se k těm nad Vltavou...

  OdpovědětVymazat
 31. Já jsem trochu jako Zuzana. Vymyslím trasu, stáhnu mapu, rozdám pokyny. A pak si to musím vypít, neboť ne vždy je vše tak, jak se to jeví na mapě.
  Taky je mi líto, když potkám takový zmar, a po Jizerkách se ho dá potkat dost. Vždycky si představuji, jak to tm žilo, když to žilo.

  OdpovědětVymazat
 32. [32]: Milá Veki,
  teď jsme šly desetikilometrovou bezhospodovou trasu. No, musela jsem být zticha...
  Maxmiliánku jsem si gůglila, restaurace a hotel na krásném místě, prosperita,  snad tam mají teď postavit bytové domy...

  OdpovědětVymazat
 33. Zlatá Míšo,
  bylo krásně, výlet se vydařil a máš zlatou kamarádku. Co víc si přát?
  Jooo já už vím co, málo lidí.
  Jo to si přej, až pojedeš na další výlet. Taky nemusím tolik lidí, takže tě plně chápu. Vlakem cestuji nejraději, jen se mi ještě letos nepodařil žádný výlet. A teď je zase zima.

  OdpovědětVymazat
 34. [34]: Milá Marcelo,
  jsem za Zuzanu moc ráda, jinak bych furt seděla doma na prdeli a neměla o čem psát...
  Však bude zase hezky a někam vyrazíš...Na Velikonoce má být nádherně.

  OdpovědětVymazat
 35. Tak to i my se moc rádi čas od času podíváme třeba právě do Roztok, protože tam mají opravdu moc fajn restaurace a to si myslím, že je hrozně fajn... Jediný snad problém je jen v tom, že se musí dělat ty antigenní testy , ale i to se dá docela dost přejít :)

  OdpovědětVymazat

O koberci