neděle 1. prosince 2019

Pod jedním nebem (2017), Německo

Ráda bych upozornila na výbornou německou třídílnou minisérii Pod jedním nebem, kterou právě reprízuje ČT. Zvlášť při srovnání s plytkým bezpohlavním seriálem Vyprávěj získává body (ČSFD 81%). Děj se odehrává v roce 1974 v obou částech rozděleného Berlína. Hlavní hrdina agent Stasi, i přesto že je takový nedomrdlý, jak říká Druhorozený, má za úkol svést a využít k získání informací pracovnici americké odposlouchávající stanice v britském sektoru. Lauren je skoro o dvacet let starší a sama, tak by měla být snadnou kořisti a ten vymakaný styl, kterým po ní jde je fakt zrůdný. Celá ta doba byla hnusná.

Souběžně sledujeme osud mladé nadějné plavkyně. Chce obstát na mistrovství světa a následně jet na olympiádu do Montrealu, což ovšem nějak nejde bez podpůrných látek, takže chlupatý prsa. Kam až je ochotná zajít pro splnění svého snu? Je neuvěřitelné, jak můžou vzdělaní rodiče obětovat svoje dítě vidině lepšího života s možností cestovat. Dalším hrdinou je homosexuální učitel, který se rozhodne emigrovat. Můžou se lidi na svobodu podhrabat jako hraboši? Nechci víc prozrazovat, každopádně by se měli podívat všichni ti, co mají krátkou paměť i ti, kteří tu dobu nezažili.


Sofia Helin (Sága Norénová ze seriálu Most, nepoznala jsem ji)
Zdroj: Fdb.cz

26 komentářů:

 1. Doping frčí v každé době.
  A i pohnutky bývají podobné.

  OdpovědětVymazat
 2. [1]: Milý Pavle,
  to máš pravdu, ale snad už není státem řízený aspoň teda u nás.

  OdpovědětVymazat
 3. Jak jsem někde cetl, kromě žánru western je i žánr Eastern..

  OdpovědětVymazat
 4. [2]: Otázkou (lehce konspirativní) zůstává "Kdo řídí stát"?

  OdpovědětVymazat
 5. [3]: Milý Honzo,
  tak to série bude z tohoto ranku...

  OdpovědětVymazat
 6. [4]: Prachy dostanou za výkony, tak si k nim pomůžou všemi prostředky. Možná státu křivdím.

  OdpovědětVymazat
 7. [6]:
  A kdo má profit z výroby těch dopingových látek?

  OdpovědětVymazat
 8. [8]: Milá Marionete,
  bylo to takový drsný.

  OdpovědětVymazat
 9. Díky za tip. Já tenhle týden vytáhla film Gangster Ka, na motivy aféry kolem Krejčíře. Nedělám si iluze, že je to v reálu lepší, ty vazby na policii, politiky, to je k zblití.

  OdpovědětVymazat
 10. [10]: Milá Janinko,
  jsem taková retro bába, z těch nových kauz mám depresi, že se nic nezměnilo.

  OdpovědětVymazat
 11. Pokaždé když jedu do Němec, vzpomenu si, jak jsme tam byli v den, kdy byla svatořečená Anežka Česká  kdy otevřeli v Berlíně checkpoint u Brandenburské brány. To šílenství v celém NDR a tisíce aut lidí směřující do Berlína aby se mohli konečně svobodně setkat se svými příbuznými na Západě. Děs. A za týden to bouchlo u nás. Takže jsem si vlastně zažila oba začátky změn. Ale doba to byla hustá. Řečeno slovníkem dnešní mládeže....

  OdpovědětVymazat
 12. [12]: Milá Vendy,
  jsme holt pamětnice...

  OdpovědětVymazat
 13. Zní to zajímavě, vůbec jsem o tom neměla tušení

  OdpovědětVymazat
 14. [15]: Milá Kett,
  když Stasi školila agenty v balení ženských, měla pro ně přesný, psychologicky vypracovaný postup. Mají se ženě dívat do LEVÉHO oka, protože to je víc ve spojení s mozkem přes city, nejdřív projevit zájem a pak se stáhnout, počkat, až žena znejistí, pak zase projevit zájem. Vlezli jí do bytu, zjistili jakou hudbu poslouchá, jakou knihu čte...a frajer pak naklusal do kavárny se stejnou knihou. Naprosté souznění.

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za tip. Taky už lecos pamatuju takže mě seriál zajímá

  OdpovědětVymazat
 16. [17]: Milá Zlatko,
  jsem taková retro bába...     

  OdpovědětVymazat
 17. Díky za tip, ukládám si do paměti.

  OdpovědětVymazat
 18. [19]: Milá Pavlo,
  v poslední době jsem německou produkci vzala na milost. Úplně mě okouzlil seriál Babylon Berlin a Kudamm 56 a 59 byl taky dobrý.

  OdpovědětVymazat
 19. [20]: Ani jeden ze seriálů neznám. Z německé filmové tvorby mě zaujalo kdysi Klepání na nebeskou bránu, Til Schweiger se mně hodně líbil. Nedávno jsem koukala na jeho film Kohout na víně, kde i hraje a bylo to překvapivě povedené a na Němce velice vtipné. Taky se snaží, jak je vidět.

  OdpovědětVymazat
 20. [21]: Já mám ráda dobrý retro, baví mě móda, zařízení bytů a domů.
  Babylon Berlin rok 1929, nejdražší německý seriál a Kudamm je taneční škola v roce 1956 a 1959, to je trochu červená knihovna, ale dobovka skvělá.

  OdpovědětVymazat
 21. Jak mi tenhle seriál mohl uniknout?! Musím se na něj podívat!

  OdpovědětVymazat
 22. [23]: Milá Vlasto,
  teď seriál reprízovali na ČT, ale dost pozdě...

  OdpovědětVymazat
 23. Mně se to líbilo a pořád doufám, že bude nějaké pokračování.

  OdpovědětVymazat
 24. [25]: Milý Libore,
  je pravda, že prostor pro pokračování byl byl pěkný, ale já bych hlavního hrdinu poslala zpátky do NDR, mně by stačil jeden díl...

  OdpovědětVymazat

O batohu